A BT, az Egyesült Királyság vezető távközlési szolgáltatója, átfogó digitális átalakulásba kezdett, amelynek részeként a vállalat kritikus üzleti alkalmazásait modern, multicloud környezetbe – AWS-re és Google Cloud-ra – migrálta. Ez a lépés ugyan növelte a rugalmasságot és az innováció lehetőségét, de az IT-rendszerek komplexitása is megnőtt: 16 különálló monitoring eszközzel már nem volt biztosítható az átláthatóság és a gyors hibafeltárás.
A BT a Dynatrace egységes, mesterséges intelligenciával támogatott megfigyelési platformját választotta, amely megkönnyítette a szolgáltatásmenedzsmentet, és lehetővé tette az ügyfélélmény radikális javítását.
A BT-ről
- Az Egyesült Királyság piacvezető távközlési szolgáltatója
- 80 millió ügyféllel rendelkezik világszerte
- 180 országban van jelen
- 20 milliárd GBP éves árbevétellel rendelkezik
- Szolgáltatások: mobil- és vezetékes kommunikáció, internet, IT, televízió
A kihívás: széttagolt rendszerek, lassú reagálás
A BT digitális csapata számára hamar világossá vált, hogy a 16 különböző monitoring eszköz használata túl bonyolult és nehézkes ahhoz, hogy hatékonyan támogassa a vállalat gyors és megbízható működését. Az incidensek azonosítása gyakran 30 percet vagy még többet vett igénybe, ez pedig nemcsak az IT-csapatokat terhelte meg, hanem közvetlenül rontotta az ügyfélélményt is.
Az új felhőalapú architektúra bonyolultsága miatt valós idejű átláthatóságra és automatizált hibakezelésre volt szükség – olyan megoldásra, amely képes felismerni és kezelni az eltéréseket, mielőtt azok a felhasználók számára is érzékelhetővé válnának.
A megoldás: háromlépcsős átalakulás a Dynatrace segítségével
A BT digitális transzformációs stratégiája három jól elkülönülő szakaszra épült:
- Digitális működés modernizálása
A cél az volt, hogy a szolgáltatási folyamatokat és az IT-üzemeltetést a felhőbe történő átállás jegyében korszerűsítsék – ez teremtette meg az alapját a skálázható és rugalmas működésnek. - AI-alapú működés (AIOps) bevezetése
A BT az incidensek felismerését és elemzését automatizálta, hogy kezelni tudja a modern, összetett IT-környezetek jelentette kihívásokat. A Dynatrace és a ServiceNow kombinációja kulcsszerepet játszott az intelligens, egyszerűsített és automatizált üzemeltetés kialakításában. - Zero-ops modell felé haladás
A BT 2025-re teljesen önjavító rendszerek kiépítését tűzte ki célul. A Dynatrace és a ServiceNow segítségével nemcsak az incidensek felismerése és elemzése, hanem azok automatizált elhárítása is megvalósul – emberi beavatkozás nélkül.
A Dynatrace és a ServiceNow kombinációja lehetővé tette a BT számára, hogy az összes megfigyelési és hibakezelési képességet egyetlen platformra konszolidálja – leegyszerűsítve ezzel az IT-működést, miközben az ügyfélélmény szintje is emelkedett.
Az eredmények:
A Dynatrace bevezetése számos kézzelfogható üzleti előnyhöz segítette hozzá a BT-t:
✔ A problémák azonosításához szükséges idő 90%-kal csökkent
✔ A digitális szolgáltatásokat érintő hibák és leállások száma 50%-kal mérséklődött
✔ Az automatizálás révén a BT közel 27 millió font (kb. 13 milliárd Forint) költségmegtakarítást érhet el 2027-ig
✔ A legutóbbi iPhone bevezetés volt a valaha volt legstabilabb termékstart a BT-nél részben a Dynatrace-nek köszönhetően.
Alex Bell, a BT vállalati főépítésze így fogalmazott:
„A Dynatrace fényévekkel a piac többi megoldása előtt jár. Valós idejű válaszokat ad, így már a probléma jelentkezésekor képesek vagyunk közbeavatkozni – nem fél órával később.”
A jövő: teljesen automatizált, öngyógyító IT-környezet
A BT célja, hogy 2025-re elérje a „zero ops” működési modellt, ahol a rendszerek nemcsak észlelik és elemzik, de maguk javítják ki a hibákat is. Az így felszabaduló IT-kapacitásokat stratégiai fejlesztésekre és az ügyfélélmény további javítására tudják fordítani – ezzel növelve a versenyelőnyt és a piaci rugalmasságot.
A magyar ügyfelek tapasztalatairól és eredményeiről bővebben olvashat a Dynatrace magyar nyelvű esettanulmányában. Töltse le most!
Forrás: https://www.dynatrace.com/